Штрихи до портрета Василя Сухомлинського

4 жовт. 2018

Відповідно  до наказу начальника управління освіти, науки, молоді та спорту кіровоградської обласної державної адміністрації від 14.06.2017 року  № 505 «Про проведення обласного педагогічного марафону «Штрихи до портрета Василя Сухомлинського», на виконання  рішень  Кіровоградської  обласної ради  від 29 вересня 2015 року № 793 «Про відзначення 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського», від 19 травня 2017 року № 289 «Про обласну програму з відзначення  100-річчя від  дня народження  В.О. Сухомлинського»,  з метою вшанування пам’яті,  сподвижницької педагогічної праці та громадянської  активності В.О. Сухомлинського, дослідження і творчої трансформації  його ідей  розвитку, формування, виховання дитини, що  сприятиме пошуку ефективних моделей компетентнісно спрямованої освіти  «Нової української школи» в Олександрійському професійному аграрному ліцеї з 24 вересня по 03 жовтня 2018 року пройшла декада вивчення педагогічної спадщини Василя Сухомлинського.

Викладач української мови та літератури Жадан Л.В., автор альманаха для вчителів і вихователів «Сторінками творів мудрого вчителя», методист Самсонова Т.М. знайомили педагогічних працівників з творами нашого земляка.

03 жовтня 2018 року був проведений психолого-педагогічний семінар «Гуманістична спрямованість ідей В.О.Сухомлинського та сучасні освітні акценти», завданням якого було формування і збагачення педагогічної культури  педагогічного працівника,  підвищення якості методичної роботи з педагогічними кадрами з урахуванням основних підходів педагогіки Василя Сухомлинського та вимог «Нової української школи»; підвищення рівня професійної компетентності педагогів у процесі пошуку й  обміну інформацією з метою використання  в навчально-виховному процесі.

Класним керівником Бабіч О.М. та учнями групи 93 був проведений захід – гра «У доросле життя казковими стежками», під час якого учні першого курсу познайомилися з авторською казкою В.Сухомлинського та самим автором, вчилися оцінювати вчинки героїв, працювати у колективі, складати казки, розвивали кмітливість, допитливість. Присутні викладачі та майстри виробничого навчання спостерігали методику та форми використання «казкотерапії» В. Сухомлинського у системі профтехосвіти.

Проведення декади сприяло приверненню уваги педагогів до важливості проблеми  розвивального виховання, емоційного сприйняття процесу виховання, «радості пізнання» у педагогічній спадщині В.О. Сухомлинського саме у системі роботи з підлітками та  піднесенню ролі педагога як співавтора  духовного простору учня.