«ПрофFest» провели на "фест гарно"!

15 квіт. 2019
Протягом березня – квітня 2019 року Олександрійський професійний аграрний ліцей взяв участь у зональному етапі обласного молодіжного фестивалю «ПрофFest-2019».

Сьогодні світ професій дуже рухливий, багато нових спеціальностей виникає, а частина старих зникає зовсім. Вибір професії має значення як для самої людини, так і для суспільства. Це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі.

Випускники шкіл Онуфрієвського, Петрівського, Світловодського, Знам’янського, Олександрійського районів та міст Олександрія, Світловодськ, Знам’янка мали чудову нагоду більше дізнатися про робітничі професії. Цей захід став ще одним кроком професійного майбутнього тих, хто тільки стоїть на порозі вибору, і тих, хто вже здобуває професію.

Під час кожної зустрічі учні шкіл мали можливість дізнатись якомога більше про навчальний заклад. Педагогічні працівники та учні ліцею підготували цікаву інформативну відеопрезентацію про кожну професію та представили якомога цікавіше обрану ними спеціальність, зокрема проводили майстер-класи. Сценічні образи учасників агітбригади «Ліцеїст» Орлової Валерії, Чередниченко Діани, Кривенди Тимофія, Шикал Миколи, Саприкіна Нікіти, підготовлені керівником гуртка Коваль Альоною Валеріївною, були актуальними, свіжими та відображали компетентність у сфері робітничих професій.

Учні ознайомилися із запропонованими до перегляду презентаційними матеріалами інформаційно-ознайомлювального змісту саме про ті професії, які можна отримати  в Олександрійському професійному аграрному ліцеї:

• слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А1, А2, В1, водій автотранспортних засобів категорії «С»;
  • слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії «С», машиніст крана автомобільного;
  • електрогазозварник, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах;
  • перукар (перукар-модельєр, манікюрник;

Умовами вступу, заохочень та винагород у вигляді стипендій за досягнуті у навчанні результати, забезпечення безкоштовним гарячим харчуванням,  а також можливостей професійного зростання та працевлаштування.

Заслухавши корисну інформацію від майстрів виробничого навчання та учнів ліцею, випускники шкіл мали можливість відвідати виставки-огляди, арт-майданчики, майстер-класи, поспілкуватися із представниками закладу, майстрами виробничого навчання, отримати корисні інформаційно-роздаткові матеріали. Та найбільш привабливим для дівчаток було - стати моделлю у вправних руках майстрів перукарської справи – ліцеїстом Опалько Дарії та Савченко Поліни, майстрів виробничого навчання Плахотнік Ольги Сергіївни, Войтенко Світлани Вікторівни.

Неабияке зацікавлення  викликав в учнів майстер-клас Масаликіна Івана Івановича із виготовлення слюсарних виробів, під час якого діти могли створити  запропоновані зразки троянди, керуючись підказками майстра виробничого навчання.

«Учні нашого ліцею беруть участь у багатьох олімпіадах та конкурсах фахової майстерності, де завжди займають призові місця,» - наголошував майстер виробничого навчання Ліподат Є.І.

Перший зональний етап  обласного молодіжного фестивалю «ПрофFest-2019» завершений. Хочеться звернутися  словами вдячності на адресу учасників заходів за плідну співпрацю та побажаннями натхненного пошуку  та реалізацію нових ідей та задумів, і головне – вдалого вибору учнями професії, яка стане справою усього їхнього життя.

Проблеми, які має сучасна молодь на ринку праці носять як об’єктивний, так і суб’єктивний характер, проте багато залежить від позиції самої молодої людини, її готовності до вибору професії, реалістичності в своїх намірах, цілеспрямованості та бажанні розвиватися. Саме тому «ПРОФFEST – 2019», на нашу думку, став знаковою подією не тільки для молоді Онуфрієвського, Петрівського, Світловодського, Знам’янського, Олександрійського районів та міст Олександрія, Світловодськ, Знам’янка Кіровоградської області, але й для учнів та педагогічних працівників Олександрійського професійного аграрного ліцею.