Основне про ЗНО

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ !

До відома здобувачів повної загальної середньої освіти, випускників 2019 року та їх  батьків

Державна підсумкова атестація (ДПА) з предметів: українська мова і література, математика або історія України здійснюється письмово у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Оновлення  інформації про нормативні  документи, переліки   завдань, характеристики сертифікаційної   роботи, графіки ЗНО, особливості  проведення та його  результати  розміщені на офіційному  сайті  Українського центру оцінювання  якості  освіти за посиланням:  http://testportal.gov.ua/

Кіровоградську область з питань ЗНО обслуговує   виключно ОДЕСЬКИЙ центр оцінювання  якості   освіти:    http://test-center.od.ua/index.php?action=main

Визначено  терміни  проведення ЗНО-2019

Наказом Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2018 року  № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні  триватиме з            5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

Звертаємо  увагу на те, щодо додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного  оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати  реєстраційні дані  можна буде тільки до 25 березня 2019 року.

До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх  інформаційних  сторінок  запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце  проведення  тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня  тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької  мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії  України — 4 червня, з біології — 6 червня, з географії — 11 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземнихмов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (зокрема, учасники антитерористичної  операції, особи з окупованого Криму та непідконтрольних Україні  територій  Донбасу), триватиме з третього до 20-го травня 2019 року. Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного  оцінювання буде оприлюднено до 30 квітня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання учасники додаткової сесії   отримають до 18 липня.

У 2019 році   ЗНО пройде з 20 травня   до 12 липня

Наказом Міністерства  освіти і науки України   від 22 серпня № 931 врегулювано  проведення  зовнішнього  незалежного   оцінювання 2019 року.

Відповідно  до наказу  кожен  зареєстрований  учасник  має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом  зовнішнє  незалежне оцінювання  відбуватиметься з одинадцяти навчальних  предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька  мова.

Випускникам  старшої  школи  закладів  загальної середньої  освіти 2019 року результати  зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних  предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково  скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська  мова, німецька мова, французька мова).

У 2019 році  випускники закладів загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на стандартному або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня. Випускники, як вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного й профільного  рівнів.

Варто наголосити, що 2019 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, а також математики або  історії  України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір) проходитимуть  учні (слухачі, студенти) закладів  професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2019 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти. Таким учасникам результати тестування буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

ПРОБНЕ ЗНО -2019